Haber

Emine Erdoğan, Orta Asya İklim Değişikliği Forumu’na katıldı

ÖZBEKİSTAN – Ekonomik İşbirliği Örgütü 16. Liderler Tepesi münasebetiyle Taşkent’te temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik eden Emine Erdoğan, ‘Çalışan Çocuklar ve Gençler – Orta Asya’da İklim Değişikliği Uluslararası Forumu’na katıldı ‘ Başkan eşleriyle birlikte.

Foruma ilişkin Emine Erdoğan, “Dünya Çocuk Günü çerçevesinde düzenlenen ‘Çalışan Çocuklar ve Gençlik – Orta Asya’da İklim Değişikliği Uluslararası Forumu’na katıldık. BM yetkilileri ve bakanların katıldığı forumda” farklı ülkeler katıldı, çevre eğitimi teşvik edildi, çocuklar ve gençler iklim kriziyle mücadeleye teşvik edildi.” Rolün değeri tartışıldı.

6 yıl önce başlattığımız Sıfır Atık projesinin en önemli hedef kitlesi ve aynı zamanda baş aktörü olan çocuklarımız ve gençlerimiz için Türkiye’de yürütülen çevre ve iklim çalışmalarını anlattım. Hepimize emanet edilen çocukların ve geleceklerinin konuşulduğu bu anlamlı program vesilesiyle, Filistinli çocukların vicdansızca hayatlarından uzaklaştırıldığı acı durumu bir kez daha dile getirdim.

En büyük dileğim; Adlarını şehit listelerinde değil, madalyalarda, insanlık yararına icatlarda, kitaplarda, sanat eserlerinde görmek. “İklim krizini ana muhatapları olan çocuklar perspektifinden ele alan forumun tüm insanlığa faydalı olmasını temenni ediyor, Özbekistan Cumhuriyeti Hükümeti’ne, Zamin Uluslararası Kamu Vakfı’na, UNICEF ve programa emeği geçenler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu