Teknoloji

Tesla Cybertruck’ın devasa sileceği ilk kez çalışırken ortaya çıktı

Tesla’nın bir türlü piyasaya çıkamayan Cybertruck’ı devasa ön camı ve komik görünümlü sileceği ile bir kez daha gündemde.Yeni bir video, Cybertruck’ın Texas Gigafactory’deki drone görüntülerini içeriyor ve bize devasa sileceklerinin nasıl çalıştığına dair ilk canlı görüntüyü veriyor.

Videoda bir rüzgar tünelinin önünde dönen bir stand üzerine yerleştirilmiş bir Cybertruck görüyoruz. Bir sprey şişesi tutan bir işçinin de büyük silecek lastiğini test ettiği görülebilir. Video, Cybertruck’ın gülünç derecede büyük sileceğinin hareket edip devasa ön camı temizlediği kısa bir aralık (yaklaşık 13:40) dahil olmak üzere birçok açıdan gösteriyor.

Tek silecek, yolcu tarafının çoğu da dahil olmak üzere ön camın çoğunu kaplayacak kadar uzun. Ek olarak, resimde Cybertruck’ın etrafına yerleştirilmiş, biri rüzgar tünelinin üzerine ve diğeri yan tarafına yerleştirilmiş birkaç tripod gösterilmektedir. Tripodların kameraları da tutup tutmadığı belli değil.

Cybertruck ilk olarak Kasım 2019’da duyurulmuştu. ve o zamandan beri çıkış tarihi birçok kez ertelendi. Üç konfigürasyonda piyasaya sürülmesi beklenen araç, sıfırdan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabiliyor ve uzun menzil sunuyor. En azından Tesla’nın açıklamaları bu yönde…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu