Haber

TURBEM 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı kayıtları için seviye tespit sınavı yapacaktır.

Turgutlu Belediyesi Eğitim Merkezi (TURBEM), 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı kayıtları için 30 Mayıs Salı günü seviye belirleme sınavı yapacak. Seviye belirleme sınavı başvuruları 27 Mayıs’ta sona erecek.

Turgutlu Belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hayata geçirilen Liselere Geçiş Sistemi ( lgs ) ve Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı (YKS), TÜRBEM yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda LGS ve YKS’ye hazırlanacak 7. ve 11. sınıflar için; 30 Mayıs Salı günü saat 15.30’da seviye belirleme sınavı yapılacaktır. Dün başlayan başvurular 27 Mayıs Cumartesi günü sona erecek. TÜRBEM Binası’nda yapılacak sınav ücretsiz olacak.

Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı Fırat Honaz, “Eğitim alanındaki projelerimizden biri olan TÜRBEM’de yeni eğitim öğretim yılına seviye belirleme sınavı ile başlayacağız. Daha önceki LGS ve YKS’de çok değerli başarılar elde ettik. Kıyametli bir maratona adım atacak öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum.TURBEM olarak uzman eğitimlerimiz ve idari ekibimizle öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu